metoda krmení démonů

Buddhistická učitelka Machig Labdrön (Tibet, 11. století) zavedla do duchovní praxe tantrický rituál chöd — vyslovováno „čad“, což znamená „proříznout, proseknout". Centrálním tématem tohoto rituálu bylo hledání řešení zásadních zranění a uzdravení těchto emočních narušení. Tato forma meditace byla v té době na Tibet neobvyklou. Přinášela neobyčejné výsledky, tak že si získala velkou oblibu a rozšířila se do všech škol tibetského buddhismu i mimo ně.

Její významnou část nám zpřístupnila Tsultrim Allione (USA), která žila několik let v Himálajích a získala zasvěcení v tibetském buddhismu. Na základě hlubšího poznání této techniky nám Tsultrim chtěla toto učení předat. Díky této motivaci vyvinula a praktikuje metodu „krmení démonů“ založenou na vizualizaci démonů, rozmlouvání s nimi a jejich krmení. Démoni, to jsou naše posedlosti, strachy, chronické nemoci, deprese, úzkosti, různé závislosti atd. Pokud se od svých démonů snažíme uprchnout, pronásledují nás. Jestliže proti nim bojujeme, získávají jen na síle. Nakrmením démonů vyřešíme konflikt a oni se stávají našimi spojenci. Je to jednoduché cvičení o pěti krocích, jež nevyžadují žádné znalosti buddhismu ani jakékoli tibetské techniky.

Tato metoda využívá podobné postupy, principy jako terapie „O mně“. Napomáhá zpřístupnit síly primární bolesti z nevědomí. Umožňuje uvolnit naše osobní lpění na nich a transformovat znečištěnou energii v nich. To byl i hlavní důvod proč jsem tuto metodu zavedla do své praxe.

Klienti, kteří tuto metodu používají buď se mnou, nebo sami, vyprávějí, že díky tomuto přístupu se jim podařilo výrazně zlepšit zdravotní potíže, emoční, krátkodobé životní zvraty — rozpad vztahu, ztráta zaměstnání atd.

Více se můžete dočíst v knize „Pečuj o své démony“ Tsultrim Allione.

V příloze je dostupný postup, jak praktikovat metodu „krmení démonů“. více

Praxe — popis některých démonů a jejich transformace. více

zpět