terapie hrou

Hra s figurkami a s malými předměty je další kreativní způsob, jak vstoupit do vnitřního světa svého nevědomí. Díky projekci do figurek si lépe uvědomíme naše zranění.

Přes hru se otvírá náhled na aktuální úroveň z nevědomí, kterou klient potřebuje prozkoumat, zvědomět a uvolnit nahromaděné napětí.

Klient si vybírá bez záměru různé figurky a předměty. Sám si pak uspořádává scénu z vybraných figurek do nádoby nevědomí — tím je stoleček pro to určený.

Společně sdílíme a pozorujeme jak se postupně nastavená scéna mění do které si klient zasahuje sám — posouváním, přidáváním figurek, odebíráním atd., dochází k něčemu zázračnému, uvolňuje se v tom napětí a stres. K těmto změnám dochází přirozeně.

Během náhledu mohou vystoupit pocity, emoce i tělesné vjemy. To je taky důležitá součást hry, protože se hlásí energie (energetický náboj zranění) v systému, která byla potlačená. Nechávám dostatek času na to, aby si klient mohl procítit to co se otvírá, někdy i přejdeme přirozeně na průchod (terapie O mně).

V náhledu přes hru s klientem komunikuji o situacích a průběhu změn, hodně se dozvíme, máme další informace, které nám mohou být užitečné pro další práci s nevědomím.

Je to další úžasný způsob jak zpracovat svá zranění, více jim rozumět a pochopit jejich náboj.

Posílíme tím důvěru v sebe sama.

 

Terapie hrou – 1 Terapie hrou - 2 Terapie hrou - 3 Terapie hrou – 4 Terapie hrou - 5 Terapie hrou - 6 Terapie hrou – 7 Terapie hrou - 8 Terapie hrou - 9

zpět